Cimbálová Muzika Friš

Kniha návštěv

Jméno

Email (nezobrazuje se)

 


 

  269 příspěvků


Cimbálová muzika Friš 07.08.2007

megabiskup: synku, tebe juž jyny do tej televize, bo ten Izer a dalši gizdi, co tam bavi nas ludži, to juž absolutně nimo uroveň:-)) Džynka za ožyvjuni tych našich www listuv:-))

Cimbálová muzika Friš 07.08.2007

Čau Zlatko, v pohodě, každému sedí něco jiného, popř. někdo jiný:o) to je jasné. Jen k "Martinovi a Arcibiskupovi": z hlediska srovnání jazykového stylu psaní (absence velkých písmen na začátcích vět, stylizování vět, podobné názory atd.) si myslím, že to skutečně je jedna a tatáž osoba. Navíc kritika něčeho, co vlastně ani pořádně neslyšel je vlastní více lidem, že? V případě, že si (pravděpodobně tvůj kamarád) "Arcibiskup" stojí za tím, co napsal, proč se nepodepsal a nezanechal nám na sebe kontakt, abychom mu mohli plnohodnotně odpovědět nebo se poučit z jeho díla??? Rádi bychom se s takovým muzikantem (který navíc "umí bravurně všechny možné regionální styly") seznámili, určitě by to bylo pro nás poučné... P.S. Navíc jsi mne opět jen utvrdila v tom, že "Arcibiskup" neslyšel celé CD. Když je tak zkušený a výjimečný muzikant, jistě by si všiml změn v nástrojovém obsazení, které kritizoval. Je to ale jen můj soukromý názor a mohu se mýlit. Potřebuji ale trochu víc než jen prohlášení ve stylu "Elvis žije":o)))

Zlatka 07.08.2007

Pro Martina, Peťu a Megabiskupa + pro ostatní ad libitum =) Ahoj kluci, ráda bych tady uvedla na pravou míru jistý omyl v souvislosti s kritikou vašeho CD. Dala jsem si práci a pročetla guestbook Prespoľanu a s potěšením upozorňuju na to, že nemilosrdný kritk =) ( jakýsi Martin) CD Prespoľan-Poľana a Arcibiskup nejsou jedna a tatáž osoba. Velice by mě to toitž překvapilo, protože Arcibiskup není z těch, kteří by vynášeli takto kritické soudy na základě dvou věcí stažených z netu. Naopak je to člověk s vytříbeným muzikantským cítěním jako málokdo, kromě toho sám aktivní muzikant, který umí bravurně všechny možné regionální styly, až je to u jediného člověka s podivem, takový trochu přírodní úkaz.=) K jeho cti budiž ještě řečeno, že na osattní muzikanty neklade o nic větší nároky než sám na sebe. Tak to jen pro představu, odkud vítr vane. Peťo, jistě máš pravdu v tom, že každý má nárok zpracovávat folklorní (a nejen ten) materiál tak, jak to rezonuje s jeho muzikantskou duší. Přesto si myslím,a je to čistě můj osobní názor, že totální nivelizace - a tady už se nebavíme na nadregionální, ale na nadnárodní úrovni - je pro mě jako pro posluchačku cesta k totální nudě. Zároveň mám dojem, a oprav mě, jestli se mýlím, že to, co nás přitahuje na cizím folkloru je právě ten fíling, o kterém je řeč v dotyčné kritice. Vždyť ten právě vytváří charakter muziky! Kdyby přece zněla všecka stejně - moravská, maďarská, slovenská, rumunská ... atd. - tak nebudeš mít potřebu se obracet do cizích krajin, protože by tě jejich muzika už neměla čím obohatit ani zaujmout. Budiž Ti toto zároveń vysvětlením, proč jsem se ve Strážnici od Tebe nenechala zlákat ke koupení CD - já prostě cítím muziku úplně jinak. A to při vší úctě k vašim individuálním muzikantským dovednostem! Je to ale opravdu jen můj soukromý pohled na věc, úplně bez záměru vás jakkoli soudit - berte ho jako jeden z možnách přístupů k lidovému muzikantství. ;-) Přeju krásný zbytek léta!

weetchko 03.08.2007

ahoj, prave vznikl uplne novy (temer)FOLKLORNI BLOG!!! pokud mas cas a chut a mas svetu co rict, nebo mas doma starsi clanky z drivejska o folkloru, lidove hudbe a tradicich. anebo mas proste jenom folklor rad(a) a chces napsat svetu, jak ses mel(a) na dovolene, navstiv stranku http://blog.folklornet.com a pis, pis, pis... casem se to urcite rozjede, potrebujeme ty prvni vlastovky... ;-)

megabiskup 02.08.2007

Tož to synci hrajete asi fajně, jak už vam tu chodi aji svata stolice:) Jene nevim, jesli ten synek tomu tak rozumi bo podle teho co mluvi a jaky ma titul asi poslucha hudbu taku jak tam vsude litaji ti svati pasgřivci...:) Zdar šohaji! Vaš megaarcivevoda z Ostravy jak cip

Cimbálová muzika Friš 02.08.2007

arcibiskup: Ze svého úhlu pohledu můžeš mít samozřejmě pravdu. Ale z jiného úhlu to zas můžeš vzít takto: Kde je psáno, že lidové písně se nutně musí hrát přesně stylově, že se musí věrně kopírovat originál z daného regionu. My jsme o sobě nikdy netvrdili, že tímto způsobem hrajeme - a toto vystihl i pan Rokyta v recenzi na naše CD - hrajeme svým stylem, který je čitelný a s celkovým zvukem, který je charakteristický pro naši kapelu a odlišuje nás od jiných (samozřejmě někomu se naše hudba líbí, někomu ne, tak to chodí). Vytváříme si tak vlastní způsob interpretace a stylizace lidové písně. Myslíme si, že to je jedna z cest, kterou se dá jít, a jdou jí i jiné kapely. Další cestou je imitace hry starších muzikantů-reprezentativních představitelů jednotlivých folklorních regionů - tuto upřednostňuješ asi ty. Nevidím však důvod, proč by oba způsoby přístupu k lidovému muzikantství nemohly fungovat paralelně a proč by jeden z nich měl být lepší nebo horší. Toť můj názor:-)))))

Cimbálová muzika Friš 02.08.2007

Ahoj arcibiskupe, děkujem za podnětné připomínky z tvého příspěvku. Rád bych jen věděl pár věcí. Jestli jsi slyšel celé CD nebo sis stáhl jen ukázky a "hodnotíš" jen podle nich, podobně jako jsi to udělal před pár měsíci na guestbooku brněnského Prespolanu? Kolik lidí, tolik hudebních chutí a nikdy se nejde zavděčit všem. Jinak jsem rád, že se ti líbila alespoň trubka v "rumunčine":o)) Rádi bychom si poslechli ukázky z tvého CD, tak kdyžtak hoď odkaz. Ještě jednou dík za podnětnou kritiku a měj se.

arcibiskup 02.08.2007

zdravím. no, neviem, či je cesta hrať všetko rovnako, s rovnakým spôsobom harmonizácie, frázovania, obsadenia (klarinet si musí zahrať asi všade, že....:)) a pod. .... bez akýchkoľvek náznakov regionálneho štýlu. neviem, pre mňa je to nudné... a spievať v telke "horehronské" pesničky s tak brutálne českým fílingom a prízvukom - pomerne odvaha. môj názor. ale nach vám to hrá.p.s.: trúbka v tej ruumunčine potešila

Tda 30.07.2007

Červený, nebo zelený - to je fuk :) Měj a mějte se krásně . T

Cimbálová muzika Friš 30.07.2007

Pro Tondu: Můj vzkaz měl být původně červený a vložen mnohem dřív, nicméně byl trošku upravován, tak je bílý a opožděný:o)))

Martin Gelnar 29.07.2007

Tonda: Tak jsme zdárně přistáli po dovči v Ostravě (i když pilot málem nedobrzdil konec ranveje), trochu jsem nabral síly (bohužel tam byl výborný Cabernet a náhodně ubytovaná rodina Pobuckých na stejném hotelu), a tak se můžu pustit do odpovědí:o) To víš, že si na ten Vlčnov pamatuju (znali jsme se 5 minut a už jsem s váma nosil cimbál) a taky na ty Strážnice, Kobylí, Gorolské bály a jiné akce. To byly roky. Je ale supr, že si ale dodnes najdem čas na zábavu:o) Pokud bude jakákoliv akce v pátek nebo sobotu, není to pro nás problém, pokud by měla být v týdnu, pak asi jedině před nějakým svátkem, aby se v práci nemuseli dívat na naše kruhy pod očima...

Cimbálová muzika Friš 29.07.2007

Pro M. Ficovou, která si objednávala CD pomocí internetové brány v Diskografii... Abychom mohli vyřídit Vaši objednávku, je třeba zadat požadované údaje. Proto prosíme o opětovné vyplnění a odeslání.

Jura 24.07.2007

Peťo, díky za upřesnění. Já jsem myslel, že jsem to nahoře na Hůrce zabalil už ve tři, ale když jsem došel dolů ke kamennému, tak už jste hráli, takže to moselo byt ve čtyři ;o))). Jinak tě můžu ujistit, že nijak nepříjemně překvapen jsem nebyl ;o))). Ba naopak, byl jsem překvapen velmi příjemně, protože kdybych já vypil tolik, kolik o sobě prohlašuješ ty, žes vypil, tak bych asi neudržel husle až do devíti (a nejspíš bych ani nevěděl, že patřijů do levé ruky). Takže opět klobouk dolů...

Cimbálová muzika Friš 23.07.2007

Tonda: Jo, jo, 90. léta - to byly časy. To jsem ještě vydržel celé Strážnické nespat a celkem nic mi pak nebylo (a hlavně jsem pak nemusel v pondělí do práce). Jinak nevím, zda bychom do Svatoboje přijeli, protože jsi nenavrhnul žádný termín... Jura: No akorát to hraní z naší strany nevím jak vypadalo, protože jsme vytáhli nástroje až ve 4 hodiny ráno - a to již značně posilněni lahodnými moky horňáckých stánkařů:-))

Tda 23.07.2007

Ty asociace Tonda B. a Friš by se ti logicky spojily s hlubokým sáhnutím do historie cca někdy do r. 1994,5 -. Je to propojení Prespoľanu s Frišem trvající od dob dávných, kdy již Prespoľan existoval (jako CM Poľana) a kdy už sme se hudebně a především duševně sloučili s Martínkem Gelnarem a s jeho souputníky. Martínku pamatuješ si na to? (Vlčnovská přehlídka cimbalistů a tak..)Fuj - to byly krásné muzikantsky-objevitelské časy. Ale to by bylo na dlúhé vykládání o folklóru bez hranic, o tom všem o čem ostatní ani nemají tušení a o oblíbených tóninách Peťi Kuřila a tom, že to tak má byt. :) Nejvyšší čas udělat společnou akci .... Přijeli by jste do Svatoboje? Tonda B.


  Cimbálová muzika Friš

Nabízíme Vám vystoupení na hudebních festivalech, plesech, svatbách, narozeninových či jiných rodinných oslavách, firemních prezentacích, konferencích, rautech, vánočních, velikonočních, obecních akcích, jarmarcích atd.

  Fotogalerie
  Kontakt

    +420 608 959 790
   
    www.cmfris.cz
    facebook.com/cmfris
    youtube.com/user/cmfris

Cimbálová Muzika Friš