Cimbálová Muzika Friš

Diskografie kapely

CD Cimbálová muzika Friš a hosté

CD Cimbálová muzika Friš a hosté

Zatím posledním hudebním nosičem kapely Friš je album „Cimbálová muzika Friš a hosté“ z roku 2015, na němž muzikanti doprovází významné osobnosti české, resp. moravské i zahraniční folklorní scény. Na CD se coby hosté-sólisté představují Liselotte Rokyta (přední evropská hráčka na Panovu flétnu), Tomáš Rossi (kaval, zpěv, darbuka), pěvecké trio Spevácka skupina Rosa z Prešova, Jan Karpiel z polského Zakopaného (housle, zpěv), Martin Hrbáč st. a ml. (housle, zpěv), Miroslav Hlosta (zpěv), pěvecké trio Sestry Žabkovy a zpěvák Otto Žabka. Na desce lze nalézt písně či skladby z Makedonie, Rumunska, Bulharska, Slovenska, Polska, Slezska, jižní Moravy nebo Valašska. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek alba)


DVD Friš patnáctiletý

DVD Friš patnáctiletý

Na CD „Friš patnáctiletý“ navázala na jaře 2014 muzika velkým výročním koncertem se křtem desky – videozáznam z tohoto koncertu byl posléze vydán na oficiálním DVD „Friš patnáctiletý“. Skladby na CD a DVD se však kryjí pouze v malé míře, neboť na koncertě zazněl průřez repertoárem CM Friš za posledních cca 14 let. Během koncertu s cimbálovou muzikou Friš vystoupili také hostující sólisté či pěvecká tělesa, se kterými kapela dlouhodobě spolupracuje - Spevácka skupina Rosa z Prešova, virtuozní sólistka na zobcovou flétnu Renata Šňupíková či dětský pěvecký sbor Ko-Ko pod vedením sbormistrů Zdeňka Ševčíka a Lenky Velikovské. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek DVD)


Friš patnáctiletý

Friš patnáctiletý

Třetí řadové album cimbálové muziky Friš se od předchozích liší především tím, že není natočeno v krátkém období, ale jedná se spíše o jakýsi „hudební časosběr“ obsahující snímky z posledního pětiletí existence kapely. Posluchači naleznou na tomto albu tradičně především písně z různých koutů Slovenska, ale i skladby rumunské, moldavské či moravské. Ostravská muzika Friš slaví vydáním tohoto nosiče patnáct let svého bytí. Speciálním hostem CD je „Spevácka skupina Rosa“ z Prešova. Osobité ženské vokální trio tvoří Irena Veverková, Katarína Lukčíková a Monika Fecenko-Malíková, zanícené folkloristky zaměřující se především na trojhlasý zpěv a capella. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek alba)


Ej, ani som nemysleu

Ej, ani som nemysleu

Na druhém albu muziky Friš, které hudebníci vtipně nazvali „Ej, ani som nemysleu“, můžeme nalézt opět stylizované lidové písně různých regionů. Tentokrát ještě ve větší míře převažuje repertoár slovenský, na který se již od svého vzniku kapela zaměřuje, ale své místo zde nalezly taktéž písně z Moravy či z exotického Rumunska a Moldavska. Na závěr byla zařazena „bonusová“ stylově odlišná úprava romské písně "Paš o paňori". Uvnitř bookletu originálního CD si lze přečíst recenzi, jejímž autorem je uznávaný folklorista, zakladatel a vedoucí legendární ostravské muziky Technik Jan Rokyta starší. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek alba)


exFiFOUni

exFiFOUni

První album cimbálové muziky Friš, jehož název vypovídal o změně původního názvu kapely, vzniklo v letech 2001 a 2002, kdy kapela poprvé zavítala do studia S1 Českého rozhlasu v Ostravě. Studiový debut vznikal ve skromných podmínkách, o čemž svědčí mj. i graficky jednoduché ztvárnění obalu desky. Na prvotině tehdy ještě studentů Ostravské univerzity najdeme lidové písně z Moravy, Slezska, různých regionů Slovenska, ale také temperamentní instrumentálky z Rumunska či romskou muziku. Netradiční zpracovaní známé valašské písničky Ej, umrela mi žena a sborová úprava balady Bolo dzjevča pak tvoří­ bonusový materiál vymykající se běžnému způsobu stylizace hudebního folkloru. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek alba)


  Cimbálová muzika Friš

Nabízíme Vám vystoupení na hudebních festivalech, plesech, svatbách, narozeninových či jiných rodinných oslavách, firemních prezentacích, konferencích, rautech, vánočních, velikonočních, obecních akcích, jarmarcích atd.

  Fotogalerie
  Kontakt

    +420 608 959 790
   
    www.cmfris.cz
    facebook.com/cmfris
    youtube.com/user/cmfris

Cimbálová Muzika Friš