Cimbálová Muzika Friš

Friš patnáctiletý

Úvod / Diskografie / Friš patnáctiletý
Friš patnáctiletý

Třetí řadové album cimbálové muziky Friš se od předchozích liší především tím, že není natočeno v krátkém období, ale jedná se spíše o jakýsi „hudební časosběr“ obsahující snímky z posledního pětiletí existence kapely. Posluchači naleznou na tomto albu tradičně především písně z různých koutů Slovenska, ale i skladby rumunské, moldavské či moravské. Ostravská muzika Friš slaví vydáním tohoto nosiče patnáct let svého bytí. Speciálním hostem CD je „Spevácka skupina Rosa“ z Prešova. Osobité ženské vokální trio tvoří Irena Veverková, Katarína Lukčíková a Monika Fecenko-Malíková, zanícené folkloristky zaměřující se především na trojhlasý zpěv a capella. (podrobnější informace se zobrazí po kliknutí na obrázek alba)

Natočeno v Českém rozhlase Ostrava (režie: František Mixa, zvuk: Ivo Roubal; 69 minut). Seznam skladeb: 1. Hora a batuta (Moldávie) 2. Išla Marka do kršmi (Slovensko, Gemer, Grlica) 3. Když mňa na tu vojnu verbovali – Pod Veronú (Morava, Podluží) 4. Jajže, lučka zelenučka (Slovensko, Gemer, Rejdová) 5. Me som čoro čhavoro (Rumunsko, cikánská) 6. Melodie z Kľuknavy pro cimbál (Slovensko, Kľuknava) 7. Javorom, javorom (Slovensko, Horehronie) 8. Pásmo písní z Horehroní (Slovensko, Horehronie) 9. Co ja smutna robic mam (Slovensko, Nižný Slavkov) 10. Na píščanskej veži – Počkaj, milá (Slovensko, Považie) 11. Kośa lučky, kośa (Slovensko, Zemplín, Nacina Ves) 12. Nad Slatinou – Zdupotali, zdupotali (Slovensko, Podpoľanie) 13. Východoslovenské čardáše (Slovensko, východní Slovensko) 14. Viaže mamka chlebík (Slovensko, Gemer, Rejdová) 15. Pri Prešporku verbujú - Šiel vojaček (Slovensko, Hont) 16. Rozkazovačky (Slovensko, Podpoľanie) 17. Tancujem, tancujem (Slovensko, Gemer, Malá Poloma) 18. Caluşul (Rumunsko)

Sdílet na sociální služby:    

  Cimbálová muzika Friš

Nabízíme Vám vystoupení na hudebních festivalech, plesech, svatbách, narozeninových či jiných rodinných oslavách, firemních prezentacích, konferencích, rautech, vánočních, velikonočních, obecních akcích, jarmarcích atd.

  Fotogalerie
  Kontakt

    +420 608 959 790
   
    www.cmfris.cz
    facebook.com/cmfris
    youtube.com/user/cmfris

Cimbálová Muzika Friš